Більше конкретних дій у подоланні забруднення пластиком

У 2019 році Garnier об'єднав зусилля з громадською організацією Ocean Conservancy у боротьбі із забрудненням планети пластиком. 21 вересня ми залучили 355 наших працівників по всьому світу до участі у міжнародній акції з очищення узбережжя — International Coastal cleanup day. У 2020 році ми візьмемо участь у найбільшій в світі одноденній волонтерській акції проти забруднення океану пластиком, яка відбудеться 19 вересня. Долучайтесь на сайті garnier.com

Які заходи впроваджуватиме Garnier для захисту океану?

Для здійснення позитивного впливу поза межами косметичної галузі, ми запровадили партнерство з Ocean Conservancy — недержавна організация, яка вже понад 30 років працює над тим, щоб докорінно змінити ситуацію із пластиком в океані. Спільними зусиллями ми підвищимо обізнаність громадськості про важливість очищення океанів та узбережжя і заохочуватимемо наших працівників і споживачів до участі в International Coastal Cleanup — найбільшій в світі одноденній волонтерській акції проти забруднення океану пластиком, яка відбувається щорічно. Ми також співпрацюємо з недержавною організацією «Plastics for Change», з метою допомогти громаді збирачів відходів в Індії отримати справедливу оплату за утилізацію пластику, поліпшити умови праці та заохотити до вторинної переробки.

Що таке пластикове забруднення?

За декілька останніх десятиліть проблема забруднення пластиком набула ще більшої актуальності. Щорічно у світі виробляється понад 350 мільйонів тонн пластмаси, з яких переробляється у вторинну сировину лише 20%. Решта стає відходами, що забруднюють довкілля. Сьогодні понад 75% всього виробленого в світі пластику перетворюється у відходи. Забруднення пластиком завдає шкоди дикій природі і природним екосистемам, а також сприяє зміні клімату.

Скільки пластикових відходів налічується сьогодні в океані?

Щорічно в океан потрапляє до 12,7 млн тонн пластику. Вчені прогнозують, що до 2050 року пластик переважатиме над кількістю риби в океані. Людство кожну хвилину викидає в океан обсяг пластику, еквівалентний 1 сміттєвозу (Джерело: Програма ООН в галузі довкілля  https://environmentlive.unep.org/marinepollution).

Як пластик потрапляє в океан?

Забруднення океанів планети пластиковими відходами значною мірою обумовлене тим, що люди не мають можливості у відповідальний спосіб утилізувати відходи. Натомість, пластикові відходи часто потрапляють в місцеві річки, які зрештою несуть забруднення в океани. Підґрунтям проблеми є моделі бізнесу, побудовані на використанні одноразової упаковки; неправильне поводження з відходами, внаслідок якого пластикове сміття просочується у навколишнє середовище; і ланцюги постачань, в яких на даний час виробляється вп'ятеро більше первинного пластику ніж вторинної сировини. 

Якими є наслідки перебування пластику в океані?

Понад 800 видів морських тварин зазнають ушкоджень від забруднення океану пластиком — чи то проковтнувши, чи то заплутавшись або отруївшись пластиковим сміттям. Це є причиною загибелі мільйонів морських птахів і ссавців, причому деякі види морських тварин перебувають на межі зникнення через забруднення океану пластиком. Потрапляння пластику в організм морських істот спричиняє проблеми зі здоров'ям, які поширюються всіма ланками харчового ланцюга на більших морських тварин і, зрештою, на людей, які вживають їх в їжу. Пластик в морях також забруднює океанічні води, знижуючи рівень кисню і позначаючись на виживанні морських тварин, зокрема, китів, дельфінів та пінгвінів. Птахи та сухопутні тварини гинуть, потрапляючи у пластикові тенета на узбережжях. Це створює загрозу для функціонування морських екосистем, а пливучі частки мікропластику токсично діють на всі живі істоти в океані.
BP Desktop GreenBeauty 090620 11

Працюємо разом над захистом океану

З 1986 року неприбуткова громадська організація разом з волонтерами зібрали понад 136 тисяч тонн сміття під час проведення міжнародних акцій з очищення від забруднення узбережжів та водоймищ по всьому світу. 

У 2019 році Garnier об'єднав зусилля з громадською організацією Ocean Conservancy у боротьбі із забрудненням планети пластиком

Дізнатись більше

Нам вдалося!

21 вересня 2019 року команди представництв Garnier в різних країнах світу з гордістю приєдналися до міжнародної акції Coastal Cleanup Day (День чистого узбережжя) громадської організації Ocean Conservancy для захисту океану від забруднення пластиковими відходами. Усі учасники разом вилучили по всьому світу понад 6 тонн сміття з узбережжя та водойм.

ВІДВІДАЙТЕ САЙТ OCEAN CONSERVANCY

BP Desktop GreenBeauty 090620 12